کلاس انلاین طراحی با نرم افزار ماتریکس گروه ششم
کلاس آنلاین طراحی با نرم افزار ماتریکس گروه پنجم
دوره آنلاین کارموزی طراحی با نرم افزار ماتریکس شعبه اقدسیه

مجموعه بزرگ آموزشی طلافنون ایران

مبتکر و پیشرو در صنعت آموزش طراحی و ساخت طلاو جواهرسازی کشور با 11 شعبه در سراسر کشور و بیش از ۴۴ سال سابقه فعالیت

گوهر شناسی | کلاس های گوهر شناسی

گوهر شناسی | کلاس های گوهر شناسی

گوهر شناسی

گوهر شناسی شاخه ای از کانی شناسی است که مرتبط با سنگ های قیمتی مصنوعی و طبیعی است . گوهر شناسی یکی از فعالیت ها و تخصص های جواهرشناسان می باشد و جواهر فروشان با داشتن این مهارت می توانند سنگ های قیمتی را شناسایی  و ارزیابی کنند . تاریخچه ی گوهرشناسی به قرن نوزدهم باز می گردد . این رشته اکنون در سراسر دنیا و همچنین ایران تدریس می شود .
هدف از گوهرشناسی شناسایی سنگ های قیمتی، تایید صحت، ارزیابی کیفیت و تشخیص فواید و مزایای درمانی انواع سنگ های جواهر می باشد. 
علم گوهر شناسی بر اساس و پایه ی مشاهده است و نیازی به وسایل و لوازم گران قیمت برای این کار نیست و تنها با داشتن آگاهی و دانش لازم می توان به تجزیه و تحلیل سنگ های قیمتی پرداخت .
یکی از اهداف گوهر شناسی تعیین ارزش و قیمت سنگ هاست .

اهمیت گوهر شناسی

گوهر شناسی یکی از شاخه های مهم در طلا سازی و جواهرشناسی می باشد . داشتن آگاهی در این زمینه مزایایی دارد که دی زیر به آ نها می پردازیم . 

افزایش کیفیت سنگ های قیمتی

استفاده از سنگ های قیمتی در جواهرسازی ، نیاز به زیبایی های طبیعی دارد . آرایش دادن و زیبایی بخشیدن به ظاهر سنگ ها یکی از وظایف گوهرشناسان است . گوهرشناس با استفاده از شیوه های علمی به بهبود کیفیت ، بهبود رنگ و افزایش شفافیت و همچنین از بین بردن ترک و شکستگی های موجود در سنگ های گران قیمت و ارزشمند می پردازد.
برای خرید ابزار طلا و حواهر سازی با تلفن های ما تماس بگیرید .

تعیین قیمت

سنگ های قیمتی بدلیل ساختاری که دارند ( ساختار کریستالی ) ، وزن مخصوص و همچنین ضریب شکست و بعضی خاصیت های دیگر دسته بندی می شوند، گوهرشناسان با شناخت این عوامل سنگ های قیمتی را ارزیابی می کنند و برای این کار از مطالعه میکروسکوپی برای بررسی ساختار داخلی سنگ ها استفاده می کنند و به این ترتیب توانایی تشخیص ارزش واقعی سنگ ها را دارند . برای سرمایه گذاری روی سنگ های قیمتی باید دانش لازم و کافی را در این زمینه را داشته باشیم و با استفاده از علم گوهرشناسی، با اطمینان خاطر به سرمایه گذاری در این زمینه اقدام کرد .
طلا و جواهر فروشان برای مشخص کردن ارزش جواهرات و سنگ های قیمتی باید علم گوهرشناسی را بدانند تا بتوانند به مشخخص کردن ارزش و قیمت سنگ های جواهر بپردازند. گوهر شناسی در ارزیابی و تعیین کیفیت جواهرات بسیار موثر است و با استفاده از علم گوهر شناسی می توان ارزش واقعی سنگ های جواهر را مشخص کرد ؛ زیرا ارزیابی و تعیین قیمت سنگ جواهر یک کار علمی و نه تجربی است و با استفاده از علم گوهرشناسی می توان به آسانی از عهده این کار برآمد.

کلاس های گوهر شناسی

بررسی سنگ های قیمتی در دو مرحله انجام می شد . در مرحله ی اول باید تشخیص دهیم که سنگ مورد بررسی اصل است یا تقلبی و در مرحله ی بعد در صورت اصل بودن آن به بررسی ویژگی ها و خواص آن می پردازیم .
برای اطلاع از نحوه ی برگزاری و ثبت نام کلاس های گوهر شناسی آموزشگاه طلا سازی طلا فنون با شماره تلفن مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید .
 

تشخیص سنگ های قیمتی

تولید سنگ های قیمتی در آزمایشگاه ، باعث شده استفاده از علم گوهرشناسی بعنوان یکی از مهم ترین شاخه ها در زمینه جواهر سازی به حساب بیاید و بسیاری از جواهر سازان با بهره مندی از علم گوهرشناسی می توانند با آسودگی خاطر به فعالیت در زمینه سنگ های قیمتی و جواهرات ساخته شده توسط این سنگ ها بپردازند ، زیرا توسط علم گوهر شناسی می توان سنگ های تقلبی را از سنگ های قیمتی اصلی و قیمتی تشخیص داد و با اطمینان خاطر در این زمینه سرمایه گذاری کرد . 
جهت کسب اطلاعات در مورد برگزاری دوره های طراحی دستی و کلاسیک طلا و جواهر ،  گوهر تراشی ، مخراج کاری ، قلم زنی طلا ، ذوب کردن طلا و آبکاری طلا می توانید با شماره تلفن های مندرج در سایت تماس بگیرید .

گوهرشناسی

شناسایی سنگ های قیمتی از طریق خواص نوری و فیزیکی سنگ ها انجام می گیرد ، همچنین می توان با استفاده از تکنیک های کانی شناسی در علم گوهر شناسی به شناسایی سنگ های قیمتی پرداخت و برای این کار می توانیم از آزمون خراش استفاده کنیم که با استفاده از آن می توان مقدار سختی سنگ جواهر را تشخیص داد .
امروزه  تجهیزات و وسایل آزمایشگاهی مدرن و پیشرفته ای وجود دارد که می توانیم از آنها برای تشخیص و شناسایی سنگهای قیمتی و با ارزش استفاده کنیم .