آموزش تعمیرات طلا و جواهرات

تعمیرات طلا و جواهر حرفه ای است که به تعمیر طلا و جواهرات آسیب دیده می پردازند. این تعمیرات ممکن است در زمینه های مختلفی مانند جاگذاری سنگ ها ( مانند سنگ فیروزه ) و نگین های افتاده و یا شل شده ، صاف کردن لبه های تیز ، تغییر سایز و اندازه ی قطعه ی طلا و یا نقره و یا پرداخت و پولیش کاری می باشد .در  شغل تعمیرات طلا و نقره ، مهم ترین چیز داشتن انواع ابزار طلاسازی است .

افرادی که دوره های آموزشی تعمیرات طلا و جواهر را می گذرانند تبدیل به تکنسین می شوند و می توانند کارهایی مانند تعمیرات حلقه های آسیب دیده ، انواع گوشواره ، دستبند ، گردنبند و زیور آلات دیگر را انجام دهند و آن ها را به شکل اولیه در آورند .

ابزارهای مهمی که در تعمیرات طلا و نقره استفاده می شوند عبارتند از : چکش های مخصوص طلا سازی ، انبردست ، سیم چین و ابزارهای پیشرفته تر مانند : لیزر ، دستگاه های حکاکی و جوشکاری .

فعالیت هایی که یک تکنسین یا تعمیر کار طلا و نقره ممکن است در کار خود با آن ها سر و کار داشته باشد انتخاب سنگ های قیمتی ، فلزات و سایر مواد مصرفی ، طراحی و ساخت مدل های طلا از جنس گچ ، خاک رس یا به روش موم کاری طلا یا Wax ، لحیم کاری ، صیقل دادن جاهای زبر .

شغل تعمیرات طلا نیاز به ظرافت و سلیقه ی زیادی دارد و افراد با سلیقه در این زمینه موفق تر هستند .  در این مقاله از وبسایت آموزش طلا سازی آموزشگاه طلافنون به بررسی این حرفه می پردازیم .

تعمیرات طلا

تعمیرات طلا و جواهرات - طلافنون

انواع طلا و جواهرات در اثر استفاده طولانی مدت ممکن است فرسوده شود و حالت طبیعی و اولیه خود را از دست بدهد. هم چنین وارد آمدن فشار یا ضربه و شکستگی نیز از مواردی است که طلا نیاز به تعمیرات دارد. تعمیرات یک شغل حرفه ای و تخصصی می باشد که برای تعمیر طلا و جواهرات باید به فردی مراجعه نماییم که در امر تعمیرات طلا متخصص و از ابزارهای مختلفی برای تعمیر جواهرات نیز برخوردار باشد.

تعمیر فلزات قیمتی و باارزش علاوه بر ابزارها نیاز به دقت و تمرکز بالایی دارد که به منظور انجام صحیح و اصولی این کار به فراگیری مهارت های گوناگونی نیاز می باشد. 

دوره آموزش تعمیرات طلا

دوره آموزش تعمیرات طلا و جواهر- طلافنون

دوره آموزش تعمیرات طلا و جواهر از جمله دوره های کارآمدی است که به آموزش صفر تا صد نحوه تعمیرات طلا و دیگر فلزات قیمتی همچون جواهر می پردازد.

در دوره آموزش تعمیرات فلزات قیمتی و جواهر از پایه نحوه تعمیر طلا و دیگر فلزات قیمتی به شما آموزش داده می شود. نحوه آموزش ها به صورت تئوری و عملی می باشد و برای هنرجویان جلسات رفع اشکال و تمرین بیشتر نیز فراهم می گردد. 

در دوره های تعمیرات طلا، نحوه ی طراحی طلا و تعمیرات رایج و معمول ، لحیم کاری و دوره ریخته گری طلا ، ارزیابی مروارید و سنگ های قیمتی ، نحوه حکاکی کردن روی طلا به هنرجو آموزش داده می شود . پس از پایان دوره تعمیرات طلا، آموزشگاه طلافنون به هنرجویان مدرک فنی و حرفه ای که از اعتبار بالایی نیز برخوردار است اعطا می نماید.

جزییات این دوره آموزشی شامل جوش کاری ، ساخت قاب های دیواره ای ، چنگی و همچنین ساخت رینگ های ساده ، سایز کردن انگشتر ، اضافه کردن و یا تعویض بازو انگشتر ، سوهان کاری ، جوش کاری های تخصصی و پیچیده و در نهایت عملیات ساده جواهر سازی خواهد بود.

هم چنین هنرجو کار با لوازم ذوب کاری ، نورد کاری و پرداخت کاری را تجربه خواهد کرد. مقاومت و دوام سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در مقابل حرارت ، اسید ها و دیگر مواد شیمیایی ، التراسونیک و آب کاری از دیگر مواردی است که در این دوره آموزش تعمیرات طلا و جواهر داده می شود.

برای عکاسی از طلا و جواهرات کارگاه طلاسازی خود حتما مقاله ی آموزش عکاسی از طلا و جواهر را مطالعه نمایید .


بازار شغل تعمیرات طلا

بازار کار تعمیرات طلا- طلافنون

طلا و نقره ارزش زیادی دارند و در صورتی که زیور آلات یک فرد دچار آسیب شود ، آن فرد باید به دنبال یک تعمیر کار طلای حرفه ای بگردد . درآمد تعمیرات طلا مناسب و راضی کننده است و در همه ی زمان ها مشتری برای تعمیرکاران طلا و جود دارد . شما نیز با گذراندن دوره های تعمیرات طلا و نقره می توانید کسب و کار طلاوجواهر سازی و تعمیرات طلا را آغاز کنید . 

پس از گذشت مدتی در صورت نیاز می توانید کارگاه تعمیرات طلای خود را گسترش دهید و از افراد دیگر در زمینه ی تعمیرات و بازار یابی استفاده کنید. پیشرفت در این زمینه تنها نیاز به پشتکار و علاقه دارد.

روش های موفقیت در شغل تعمیرات طلا

اولین رمز موفقیت در زمینه ی شغل تعمیرات طلا ، بازاریابی و تبلیغات می باشد . امروزه با گستردگی استفاده از فضای مجازی توسط کاربران می توانید در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به تبلیغات بپردازید .

دومین نکته در این شغل داشتن مهارت کافی در زمینه ی تعمیرات طلا است .

سومین نکته برای داشتن فعالیت موفق در این زمینه انتخاب یک نام تجاری مناسب است و حتما از کلمه ی تعمیر در نام تجاری تان استفاده کنید .

یک طلاساز باید بتواند عیار طلا را تشخیص دهد و روش های تشخیص طلای اصل از بدل را بداند و انواع رنگ طلا را بشناسد .

امروزه طراحی طلا ها را توسط اموزش نرم افزار Matrix ، نرم افزار طلاسازی راینو و آموزش نرم افزار Zbrush انجام می شود .

درآمد تعمیرات طلا

درآمد تعمیر طلا- طلافنون

از طریق آموزش های حرفه ای و تخصصی تعمیرات طلا، فراگیری مهارت های مختلف، استفاده از ابزارهای طلا سازی و همینطور با استفاده از تکنیک های بازاریابی می توان به درآمد ایده آلی از شغل تعمیرات طلا دست یافت. 

با راه اندازی کسب و کار تعمیرات طلا و جواهر و برقراری ارتباط مناسب با مشتریان می توان درآمد خود را افزایش داد.لازمه این امر اینست که تکنیک های تخصصی تعمیرات طلا را آموزش ببینید و مهارت و تجربه کافی را در این رشته به دست آورید. کسب تجربه یکی از مهم ترین و اصلی ترین شاخه های کسب موفقیت و پیشرفت در این زمینه می باشد.


آخرین مقالات
نیاز به مشاوره دارید؟ x

تهران ،فرشته، خیابان آقابزرگی، خیابان استانبول، کوچه عروس، بن بست پامچال، پلاک ۴

اینستاگرام طلافنون