💎جواهر سازی 

ساخت طلا و جواهرات امری سرگرم کننده و سودآور است.  آموزش طلا سازی از جمله رشته های پرطرفدار است که علاوه بر جنبه هنری آن و پرورش خلاقیت ها، بسیار پر درآمد می باشد.  

در صورتی که تصمیم گرفته اید که در دوره جواهرسازی طلافنون شرکت نمایید، با گذراندن دوره می توانید وارد بازار کار شوید و پس از مدتی به صورت حرفه ای برای خود کسب و کار ایجاد نمایید.

در کلاس آموزش جواهرشناسی ، در ابتدا هنرجو با ویژگی های فلز طلا ، ابزارهای مربوط هنر طلاسازی و جواهرسازی و نحوه استفاده از آن آشنا می شود و در نهایت که فرآیند آماده سازی ابزارها را می آموزد .

بعد از گذراندن کارگاه ها، یادگیری جواهرات به صورت عملی آغاز می گردد و ساخت انواع زیورآلات ، انگشترها ،آویز ، دستبند های پر کاربرد و معروف در بازار، انواع قدیمی و جدید گل سینه، دکمه سردست، گیره کروات، مدالهای سوزنی، قفل های دست ساز ( گیره زنجیر و دستبند، … )، آویزهای گوشواره ، و .. آموزش داده می شود.

فرد هنرجو با ایده پردازی و پرورش خلاقیت خود می تواند طرح های ابداعی زیبایی را بسازد هم چنین می تواند مواد طبیعی و یا مصنوعی از قبیل عاج، لاک، صدف، شاخ و.. را با جواهرات تلفیق نماید. 

کارگاه بعدی هنرجو، کارگاه مخراجی می باشد که می تواند با سوار کردن انواع سنگ ها بر روی فلز آشنا شود تا بدین وسیله دوره تکمیلی را نیز آموزش دیده باشد.

جواهر سازی هنری تاریخی و اصیل ، آمیخته با ذوق ،خلاقیت و البته مهارت است که نه فقط به عنوان یک هنر بلکه یک «هنر صنعت» است وفناوری های مدرن ازطراحی وساخت تا مخراجی و آبکاری به کمک افراد مشغول به کار در این صنعت آمده تا جواهراتی بس چشم‌نواز و زیبا به علاقمندان ارائه شود.

وقتی جمله'این کار دست است 'به گوش می رسد نشان دهنده یک اثر هنری ارزشمند است که دستان توانمند یک هنرمند آنرا با ظرافت خلق کرده است.

سعی ما در دوره های ترمیک و مدرن آموزش جواهرسازی در موسسه طلافنون ایران بر این است که شما را در خلق جواهراتی زیبا همراهی نماییم تا با استفاده از استعداد ،خلاقیت و مهارت های خود ، نام و برندی معتبر در این' هنر صنعت' باشید.


مزایای آموزش دوره طلا و جواهر سازی

  • هنرجو با فراگیری این رشته در اصل چندین رشته هنری مثل نازک کاری ، طلا سازی ، ملیله سازی مینا و… را یکجا آموزش می بیند.
  • به دلیل بکر ، پرکاربرد و گسترده بودن این رشته به راحتی می تواند طیف مخاطب خاص خود را داشته باشد و بازار هدف را کشف و به سرعت مشغول به فعالیت شود .

 

ابزار آلات جواهر سازی

انواع ابزار آلات این رشته در دسترس می باشد و از لحاظ حجم و فضای مورد نیاز، به نسبت مشاغل دیگر کوچک تر و کم جا تر است به طوری که حتی در اتاق خواب منزل نیز می توان اقدام به انجام کار و فعالیت نمود. در نتیجه هنرجو براحتی فضای مناسبی برای بهره گیری از خلاقیت خود خواهد داشت.

گذراندن دوره جواهرسازی برای چه کسانی مناسب است؟

  • دوره جواهرسازی مناسب تمام افراد می باشد .
  • طیف کسترده ای از افراد درسنین مختلف در کلاسهای جواهر سازی شرکت می نمایند که بنا به اهداف و سلایق خود مبحث جواهر سازی را دنبال می کنند .
  • محدودیتی در حضور داشتن در کلاسهای جواهر سازی آموزشگاه طلافنون وجود ندارد.
  • هنرجویانی از زن و مردهای جوان و میانسال و بزرگسال و افراد شاغل و حتی هنرمندان و صنعتگران با دیدگاهها و سلایق مختلف در این دوره ها شرکت دارند .

با آموزش جواهر سازی چه مهارت هایی کسب می نماییم؟

  1. مبانی طراحی جواهرات
  2. آشنایی با فلزات گرانبها
  3. فراگیری تکنیک های جواهرسازی


نیاز به مشاوره دارید؟ x

تهران ،فرشته، خیابان آقابزرگی، خیابان استانبول، کوچه عروس، بن بست پامچال، پلاک ۴

اینستاگرام طلافنون