آموزش طلاسازی پیشرفته

در دل هر انسانی، آرزوی خلق زیبایی‌های بی‌پایان نهفته است. آموزشگاه طلافنون، با بهره‌گیری از دانش و تجربه‌ی استادان مجرب، پلی است بین این آرزوها و واقعیت. دوره‌ی طلاسازی پیشرفته ما، فرصتی استثنایی برای کسانی است که می‌خواهند مهارت‌های خود را به سطحی دیگر برسانند. این دوره، ترکیبی از هنر، علم، و کاربرد است که شما را قادر می‌سازد تا طرح‌های خود را به اشیاء گرانبهایی تبدیل کنید که نه تنها چشم‌نواز هستند، بلکه داستان و معنایی دارند. با ما همراه باشید تا در دوره‌ی طلاسازی پیشرفته، زیبایی را به معنای واقعی کلمه خلق کنید.ما در طلافنون، به شما نشان می‌دهیم که چگونه می‌توانید با استفاده از ابزارهای مدرن و دانش روز، آثاری خلق کنید که نمادی از هنر و نوآوری باشند. این دوره، پلی است بین هنر دستی و تکنولوژی، جایی که شما می‌توانید خلاقیت خود را بی‌پایان ببینید. با ما همراه شوید تا در کارگاه‌های عملی، تجربه‌ی طلاسازی را در سطحی جدید تجربه کنید و آثاری خلق کنید که نه تنها زیبا هستند، بلکه داستان و روح دارند. در طلافنون، ما منتظر خلق شاهکارهای شما هستیم.

آموزش مقدماتی طلاسازی

تعداد جلسات دوره

30 الی 35 جلسه

شعبه های برگزاری دوره

شعب ساخت تهران ( شعبه مرکزی- شعبه ساخت سعادت آباد- شعبه تهرانپارس- شعبه میرداماد) شعبه قصرالدشت شیراز – شعبه فرهنگ شهر شیراز – شعبه شهر کرمان – شعبه شهر آمل- شعبه شهر ساری- شعبه فرهنگ شهر شیراز- شعبه شهر جیرفت

پیش نیاز های دوره

ندارد

سرفصل های دوره

01

ساخت کارتیه 2 تایی و 3 تایی:  در ساخت کارتیه 2 تایی و 3 تایی در ساخت این زنجیر در ابتدا درست کردن حلقه های کارتیر با توجه به ضخامت مفتول و زیر پیچ مناسب و همچنین نحوه صحیح جوشکاری حلقه ها داخل هم و نحوه پیچیدن و نظم دادن به حلقه ها و ضربه زدن و چکش کاری , نحوه صحیح سوهان کاری و پوست زدن و در آخر به شما پرداخت کردن و قفل زدن را آموزش خواهیم داد.

02

ساخت انگشتر اره خور:  در آموزشگاه طلافنون چگونگی مکمل کردن دو صفحه و همچنین جوش دادن و ادغام کردن دو حلقه با یکدیگر و سپس علامت گذاری جای نگین ها یا کلیس و در آخر اره زدن سطوح مشخص شده به شما آموزش داده خواهد شد.

03

ساخت انگشتر ریلی:  در آموزشگاه طلافنون نحوه ساخت انگشتر ریلی و دیواره گرفتن, متناسب با سنگ های گرد و باگت و …. به شما آموزش داده خواهد شد.

04

ساخت زنجیر دیسکوفر:  در آموزشگاه طلافنون نحوه ساخت زنجیر دیسکوفر و نحوه قرار دادن حلقه ها در یکدیگر به منظور بافت صحیح این زنجیر به شما آموزش داده خواهد شد.

05

ساخت انگشتر مردانه:  در این آموزشگاه به شما کشیدن الگو و درست کردن پایه اولیه انگشتر و گرفتن دیواره برای سطوح خالی انگشتر و چفت کردن و جوشکاری آنها به یکدیگر و هچنین سایز کرده حلقه توسط حلقه نمره به شما آموزش داده خواهد شد.

06

ساخت دیواره کشی:  : در آموزشگاه طلافنون نحوه آماده کردن تسمه با ضخامت و پهنای مورد نظر برای گرفتن دیواره یا سنگ و… همچنین فرم دهی و جوشکاری روی صفحه فلز از ابتدایی ترین تا اخرین مرحله به شما آموزش داده خواهد شد.

07

ساخت لامه بندی:  در آموزشگاه طلافنون نحوه درست کردن پایه های لامه و همچنین نحوه جوش دادن پایه ها و سطوح . سوار کردن دو طرح اره کاری یا ….. بر روی یکدیگر به شما آموزش داده خواهد شد.

08

ساخت ملیله کاری:  آموزشگاه طلافنون به شما نحوه درست کردن مفتول های بافت نازک ملیله کاری ,در این بخش نیاز به مفتول های با درب 45 الی 35 است, سپس چفت کردن مفتول ها توسط موم و فرم دهی آنها به شما آموزش داده خواهد شد.

09

ساخت زنجیر رولکس :  آموزشگاه طلافنون به شما نحوه تبدیل تسمه با ضخامت مناسب به حلقه های رولکس که به صورت شکل D است به شما آموزش خواهد داده شد و همچنین چیدمان و جوشکاری حلقه ها که به واسطه یک مفتول در کنار یکدیگر قرار خواهند گرفت.

10

ساخت قاب عکس:  در ساخت قاب عکس از ابتدایی ترین مرحله که شامل درست کردن لوله و بریدن و جوش دادن آنها به یکدیگر و آخرین مراحل که شامل درست کردن دیواره و قفل قاب عکس برای قاب عکس است به شما آموزش داده خواهد شد.

11

 ساخت ژورنالی: درست کردن یک کار آزاد با استفاده از تمام دانسته ها و توانایی های قبلی هنرجو یا تلفیق کردن کارهای قبلی با یکدیگر .همراه با راهنمایی های مربیان مجموعه طلافنون که شما را در تمامی مراحل کمک و راهنمایی خواهند کرد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با کارشناسان ما در طلافنون تماس بگیرید

۰۲۱۲۲۲۳۹۱۰۸
  • 1-دوره پیشرفته پیش نیاز چه دوره های است؟
  • 2-دوره پیشرفته چند جلسه است؟
  • 3-در دوره پیشرفته چه چه تکنیک های به شما آموزش داده میشود؟
  • 4-آیا مدرکی برای دوره پیشرفته به شما تعلق خواهد گرفت؟
  • 5-در صورت گذراندن دوره مقدماتی در موسسات دیگر امکان آموزش دوره پیشرفته در آموزشگاه طلافنون وجود دارد؟
  • 6-هزینه این دوره چقدر است و آیا به صورت اقساط هم میشود پرداخت کرد ؟

طلاسازی پیشرفته

فراگیری ساخت طلا و جواهر به صورت حرفه ای ، با گذراندن دوره های پیشرفته و آشنایی با متد ها و تکنیک های ویژه طلا سازی امکان پذیر است.

هنرجویان طلافنون در این دوره 10 مدل  پیشرفته و پیچیده را آموزش می بینند و با تمام تکنیک های ژورنال سازی طلا آشنا می شوند .

مدت زمان فراگیری طلاسازی پیشرفته

متریال آموزشی دوره نقره می باشد . دوره طلا سازی پیشرفته تقریبا 20 تا 25 جلسه 4 ساعته طول می کشد که بسته به سرعت یادگیری هنرجو کاهش یا افزایش می یابد.

در تمام شعب آموزشگاه طلافنون، آموزش طلا سازی، روش تدریس و چارت آموزشی یکسان است .


دوره طلاسازی پیشرفته


روند پیشرفت طراحی جواهرات

طراحی جواهرات و زیورآلات به مرور زمان دستخوش تغییراتی قرار گرفته که سبب شده گوهرشناسان و طلاسازان با استفاده از روش های نوین بتوانند انواع طرح ها و ایده های زیبایی را ایجاد نمایند.

به کمک انواع تکنولوژی های CAD  و CAM  اتفاقات قابل توجهی در مسیر طراحی و تولید طلا و جواهر رخ داده است و بواسطه دید مهندسی طراحان ، این تکنولوژی روند طراحی و ساخت جواهرات را تغییر داده است. 

CAD : Computer aided designe

CAM : Computer aided manufacturing

مدرک دوره پیشرفته

بعد از دوره مدرک معتبر به دو زبان فارسی و انگلیسی به هنرجو اعطا می شود .

این دوره در تمام شعب ساخت طلافنون آموزش داده می شود .نیاز به مشاوره دارید؟ x

تهران ،فرشته، خیابان آقابزرگی، خیابان استانبول، کوچه عروس، بن بست پامچال، پلاک ۴

اینستاگرام طلافنون