دوره طلاسازی جامع

آموزشگاه طلافنون، با ارائه دوره‌ی جامع طلاسازی، فصل نوینی را در صنعت طلا و جواهر آغاز کرده است. این دوره، تلفیقی هنرمندانه از دوره‌های مقدماتی و پیشرفته است که به شما امکان می‌دهد تا با یک دوره‌ی واحد، از پایه تا سطح بالای مهارت در طلاسازی پیش بروید. در این دوره، شما با اصول اولیه و تکنیک‌های پیچیده‌ی طلاسازی آشنا می‌شوید و می‌آموزید که چگونه طرح‌های خود را به واقعیت تبدیل کنید.در طلافنون، ما به شما نه تنها مهارت‌های عملی، بلکه دانش نظری لازم برای درک عمیق‌تر هنر طلاسازی را نیز می‌آموزیم. این دوره، فرصتی است برای کسانی که می‌خواهند در دنیای طلاسازی حرفه‌ای شوند و آثاری خلق کنند که نه تنها زیبا، بلکه دارای ارزش و ماندگاری هستند. با تکیه بر تجربه‌ی استادان ما و استفاده از ابزارهای مدرن، شما می‌توانید به یک طلاساز ماهر و خلاق تبدیل شوید.بپیوندید به جمع ما در طلافنون و قدم در راهی بگذارید که هر قدم در آن، پیشرفت و نوآوری را به همراه دارد. در این دوره، شما نه تنها یک حرفه‌ی جدید یاد می‌گیرید، بلکه با فرهنگ و هنر غنی طلاسازی ایرانی نیز آشنا می‌شوید. ما منتظر شما هستیم تا با هنر دستانتان، جهان را زیباتر کنید.

آموزش مقدماتی طلاسازی

تعداد جلسات دوره

45 الی 50 جلسه , 4 ساعته

شعبه های برگزاری دوره

شعب ساخت تهران ( شعبه مرکزی- شعبه ساخت سعادت آباد- شعبه تهرانپارس- شعبه میرداماد) شعبه قصرالدشت شیراز – شعبه فرهنگ شهر شیراز – شعبه شهر کرمان – شعبه شهر آمل- شعبه شهر ساری- شعبه فرهنگ شهر شیراز- شعبه شهر جیرفت

پیش نیاز های دوره

ندارد

سرفصل های دوره

01

ساخت حلقه ساده:  آشنایی کامل با چگونگی ساخت حلقه ساده که در این بخش به شما از ذوب تا نورد و جوشکاری طلا و نقره که همه گی پیش نیاز ساخت یک انگشتر ساده است به شما آموزش داده میشود.

02

ساخت انگشتر دامله:  در ساخت این انگشتر تمامی نکات که شامل الگو کشیدن روی کاغذ و انتقال آن به روی طلا و نقره و سپس اره کردن و نوع دیگری از سوهان کاری به شما آموزش داده می شود و علاوه بر این دامله کردن این نوع انگشتر و نحوه استفاده از قالب خوشه را یاد خواهید گرفت.

03

ساخت انگشتر مروارید خور:  در ساخت انگشتر مروارید خور از مروارید تک سوراخ استفاده خواهد شد و از یک صفحه طلا و نقره استفاده خواهد شد سپس مفتولی به صفحه ای فلزی جوش داده می شود و مروارید وارد آن سیخ میشود.تمامی نکات از صفر تا صد آموزش داده میشود.

04

ساخت فرفورژه:  در ساخت این نوع کار از فرم دهی مفتول و جوشکاری آنها به یکدیگر و جلوگیری از راه رفتن و اشتباه لحیم در کار به شما آموزش داده خواهد شد.

05

ساخت گوی:  آموزش ساخت گوی توخالی و کاسه سازی همراه با یادگیری تمام نکات ساخت گوی از ابتدا تا انتها به شما آموزش داده میشود.

06

ساخت انگشتر یونانی :  آشنایی با تکنیک پیچ و بافت های مختلف مفتول طلا یا نقره و به علاوه جوشکاری آن روی صفحه انگشتر به شما آموزش داده خواهد شد.

07

ساخت انگشتر نجفی :  آشنایی با کشیدن الگو به نسبت ابعاد سنگ و همچنین انگشتر و فرم دهی صفحه طلا یا نقره, به شما از ابتدا تا انتها ساخت این انگشتر آموزش داده خواهد شد.

08

ساخت کارتیه 2 تایی و 3 تایی:  در ساخت کارتیه 2 تایی و 3 تایی در ساخت این زنجیر در ابتدا درست کردن حلقه های کارتیر با توجه به ضخامت مفتول و زیر پیچ مناسب و همچنین نحوه صحیح جوشکاری حلقه ها داخل هم و نحوه پیچیدن و نظم دادن به حلقه ها و ضربه زدن و چکش کاری , نحوه صحیح سوهان کاری و پوست زدن و در آخر به شما پرداخت کردن و قفل زدن را آموزش خواهیم داد.

09

ساخت انگشتر اره خور:  در آموزشگاه طلافنون چگونگی مکمل کردن دو صفحه و همچنین جوش دادن و ادغام کردن دو حلقه با یکدیگر و سپس علامت گذاری جای نگین ها یا کلیس و در آخر اره زدن سطوح مشخص شده به شما آموزش داده خواهد شد.

10

ساخت زنجیر دیسکوفر :  در آموزشگاه طلافنون نحوه ساخت زنجیر دیسکوفر و نحوه قرار دادن حلقه ها در یکدیگر به منظور بافت صحیح این زنجیر به شما آموزش داده خواهد شد.

11

ساخت انگشتر مردانه :  در این آموزشگاه به شما کشیدن الگو و درست کردن پایه اولیه انگشتر و گرفتن دیواره برای سطوح خالی انگشتر و چفت کردن و جوشکاری آنها به یکدیگر و هچنین سایز کرده حلقه توسط حلقه نمره به شما آموزش داده خواهد شد.

12

ساخت لامه بندی:  در آموزشگاه طلافنون نحوه درست کردن پایه های لامه و همچنین نحوه جوش دادن پایه ها و سطوح . سوار کردن دو طرح اره کاری یا ….. بر روی یکدیگر به شما آموزش داده خواهد شد.

13

ساخت ملیله کاری :  آموزشگاه طلافنون به شما نحوه درست کردن مفتول های بافت نازک ملیله کاری ,در این بخش نیاز به مفتول های با درب 45 الی 35 است, سپس چفت کردن مفتول ها توسط موم و فرم دهی آنها به شما آموزش داده خواهد شد.

14

ساخت زنجیر رولکس :  آموزشگاه طلافنون به شما نحوه تبدیل تسمه با ضخامت مناسب به حلقه های رولکس که به صورت شکل D است به شما آموزش خواهد داده شد و همچنین چیدمان و جوشکاری حلقه ها که به واسطه یک مفتول در کنار یکدیگر قرار خواهند گرفت.

15

ساخت قاب عکس :  در ساخت قاب عکس از ابتدایی ترین مرحله که شامل درست کردن لوله و بریدن و جوش دادن آنها به یکدیگر و آخرین مراحل که شامل درست کردن دیواره و قفل قاب عکس برای قاب عکس است به شما آموزش داده خواهد شد.

16

 ساخت ژورنالی :  درست کردن یک کار آزاد با استفاده از تمام دانسته ها و توانایی های قبلی هنرجو یا تلفیق کردن کارهای قبلی با یکدیگر .همراه با راهنمایی های مربیان مجموعه طلافنون که شما را در تمامی مراحل کمک و راهنمایی خواهند کرد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با کارشناسان ما در طلافنون تماس بگیرید

۰۲۱۲۲۲۳۹۱۰۸
  • 1-تفاوت بین دوره مقدماتی , پیشرفته و پکیج جامع در چیست؟
  • 2-دوره جامع چند جلسه است؟
  • 3-در دوره جامع چه تکنیک های به شما آموزش داده میشود؟
  • 4-آیا بعد از اتمام دوره جامع مدرکی به ما تعلق میگیرد؟ 
  • 5-دوره جامع چه روزهایی برگزار میشود و بعد از ثبت نام چه میزان زمانی طول میکشد که دوره شروع شود؟
  • 6-هزینه این دوره چقدر است و آیا به صورت اقساط هم میشود پرداخت کرد؟
  • 7-آیا شعب از لحاظ آموزش و کیفیت با یکدیگر تفاوت دارند ؟
  • 8-مطمئن نیستم که این رشته را دوست داشته باشم و یا توانایی انجام این کار را داشته باشم ، چه جوری مطمئن بشم ؟
  • 9-آیا بعد از اتمام دوره ما را به بازار کار معرفی میکنید ؟
نیاز به مشاوره دارید؟ x

تهران ،فرشته، خیابان آقابزرگی، خیابان استانبول، کوچه عروس، بن بست پامچال، پلاک ۴

اینستاگرام طلافنون