آدرس شعبه ساری طلافنون: خیابان شیخ طبرسی.نبش طبرسی ۴ .ساختمان پوریا.طبقه ۳ .واحد ۱۲

تلفن ثبت نام غیر حضوری ۰۹۰۲۳۴۵۴۸۸۲


لیست دوره های شعبه ساری طلافنون

  • طلاسازی مقدماتی و پیشرفته (در حال ثبت نام)
  • مخراج کاری
  • جواهرسازی
  • وکس
  • نرم افزار ماتریکس
  • نرم افزار corel و اپراتوری لیزر
  • فروشندگی طلا و جواهر
  • فیروزه کوبی (تماس بگیرید)
  • اچینگ (تماس بگیرید)
  • ریخته گری شن و ماسه(تماس بگیرید)

طلاسازی و یا ساخت طلا یک هنر خلاقانه است. بواسطه این رشته هنرجویان می توانند ایده ها و طرح های جذابی که در ذهن خود می پرورانند را ترسیم و خلق نمایند. در صورتی که طلاسازی را بعنوان شغل آینده خود انتخاب نموده اید، به شما توصیه می کنیم که مراحل و دوره های آموزش آن را در آموزشگاه معتبر بگذرانید تا زمان و هزینه شما اتلاف نشود.

آموزشگاه طلافنون با برگذاری دوره های حرفه ای آموزش طلا سازی و دیگر کارگاه های آموزشی، هم چنین با داشتن بیش از 10 شعبه در سراسر ایران فعال ترین برند در حوزه طلا و جواهرات است که بواسطه بهره مندی از اساتید مجرب ، بهترین و حرفه ای ترین آموزش ها را به هنرجویان گرامی ارائه می دهد.

آموزش طلا و جواهر سازی در شهر ساری

در کارگاه آموزش طلا سازی و جواهر سازی هنرجو در ابتدا با فلزات گران بها از قبیل طلا و نقره آشنایی پیدا می کند. در مرحله بعد با کاربرد انواع ابزارهای طلا و جواهرسازی آشنا می شود و نحوه انجام کار با ابزارها را آموزش می بیند. 

بعد از اینکه هنرجو کار با ابزارها را فراگرفت، اصول اولیه کاربرد فلزات را می آموزد. در این مرحله اصول ساخت طلا و جواهر به صورت پایه آموزش داده می شود مواردی چون سوهان کاری، برش کاری، ذوب فلز، ریخته گری، ساخت انواع زنجیر و دیگر زیورآلات.

ابزارهای طلاسازی و جواهرسازی

دم باریک طلاسازی                             چفت گیره                      سوهان نیم گرد

کمان اره طلاسازی                              دم پهن                          سوهانچه کیفی

سوهان طلا سازی                               تیغ اره                         سر مته سرگرد

تخته نسوز                                       فرچه نت                       عینک محافظ

گاز فندک         سواله جم کن کیف ابزار

  پنس                                           قیچی                             پیش بند

فندک جوشکاری                         پوست زبر و نرم                    تخته پیش کار

دوره های طلا و جواهرسازی در شهر ساری

دوره های طلا و جواهر سازی در ساری-طلافنون

آموزش طراحی دستی و کلاسیک طلا و جواهر

در مرحله طراحی دستی طلا و جواهرات با مداد که به نام اسکچ دستی نیز شناخته شده است، هنرجو در ابتدا طرح هایی را بر روی کاغذ ترسیم می نماید. در این مرحله از انجام کار است که علاوه بر آموزش و یادگیری، فرصت ایجاد خلاقیت و ابتکار نیز فراهم می شود. ترسیم بر روی کاغذ به کشف استعداد نیز منجر می گردد. 

آموزش میناکاری در شهر ساری

میناکاری به تزیین فلزات بر روی ظروف و سطوح اشاره دارد که جلوه بسیار زیبایی به طلا و نقره می بخشد. . تمایل افراد به ظروف میناکاری شده و هم چنین طلا و نقره میناکاری شده سبب شده تا آموزش میناکاری بر روی طلا و نقره بسیار متداول و ضروری گردد. 

در صورتی که میناکاری بر روی طلا و نقره با دقت و ظرافت خاص خود انجام گردد، به یک شاهکار فوق العاده تبدیل می گردد. 

آموزش قلم زنی طلا در ساری

آموزش قلم زنی طلا به تزیین و نقش اندازی بر روی طلا و جواهرات اشاره دارد. در واقع قلم زنی و حکاکی بر روی طلا و جواهرات، باعث خاص تر شدن این فلزات می گردد. 

قلم زنی از رشته های هنری سنتی ایران است که از طریق کندن، نقش اندازی انواع نقوش برجسته و فرورفته شناخته می شود.

آموزش مخراج کاری در شهر ساری

نحوه سوار کردن سنگ ها بر روی پایه طلا و یا جواهر به طوری که به سنگ و پایه آسیبی وارد نشود را مخراج کاری می نامند. یکی از مراحل مهم در فرآیند ساخت طلا و جواهرات، مخراج کاری است که به دقت بسیاری نیاز دارد. آموزش مخراج کاری کاربرد فراوانی در صنعت طلا و جواهرسازی دارد. 

آموزش گوهرشناسی در شهر ساری

در صنعت طلا و جواهر گوهرهای قیمتی رنگی بسیار منحصر به فرد هستند. در نتیجه فراگیری و آموزش گوهرشناسی به یک ضرورت تبدیل شده است. دوره گوهرشناسی سنگ های قیمتی به ویژه الماس در شناسایی و درجه بندی انواع گوهرها کاربرد دارد. 

تعیین درجه و هویت سنگ های قیمتی و ارزش گذاری آن ها از طریق آموزش گوهرشناسی و تشخیص استانداردهای این علم فراهم می باشد. 

آموزش آبکاری طلا در ساری

آبکاری طلا به منظور جلوه و زیبایی بیشتر و هم چنین محافظت از طلا در برابر شرایط جوی و دیگر عوامل می باشد. آموزش آبکاری طلا به جهت تمیز کردن و براق کردن طلا و جواهرات کاربرد فراوانی دارد. 

آموزش ریخته گری صنعتی در شهر ساری 

ریخته گری صنعتی زمانی به کار می رود که تعداد بالایی از یک نمونه از طلا یا جواهرات برای تولید سفارش شود، در این هنگام از طریق تکنولوژی ریخته گری صنعتی و با استفاده از ابزارها و تکنیک ها می توان در زمان کوتاهی کلیه سفارشات را آماده نمود. 

انواع نرم افزارهای طراحی طلا و جواهرات

نرم افزارهای طراحی طلا و جواهرات- طلافنون

نرم افزار Z brush

نرم افزار زیبراش امکان طراحی و خلاقیت بسیاری را فراهم نموده است. به این نحو که می توان بوسیله این ابزار طرح های دقیق تر و با جزئیات بیشتری را ترسیم نمود. زیبراش برای برای طراحی مدل های سه بعدی با کیفیت بالاست.

نرم افزار ماتریکس

نرم افزار ماتریکس یکی از بهترین ابزارها است که به دلیل داشتن انواع مدل های پیش فرض زیبا و جذاب، امکان کنترل مراحل طراحی و ایجاد انواع اشکال و طرح ها را فراهم نموده است. هم چنین این نرم افزار ویژگی پیش نمایش طرح نهایی و تبدیل طرح به حالت سه بعدی را داراست. 

نرم افزار راینو گلد Rhino Gold

نرم افزار راینوگلد ابزاری قدرتمند و محبوب برای طراحی سه بعدی طلا و جواهرات است. این نرم افزار شامل مجموعه بزرگی از سنگ های قیمتی است که اضافه کردن سنگ را به جواهر آسان و سریع نماید.

سخن پایانی

آموزشگاه طلا سازی طلا فنون در ساری دوره هایی مانند آموزش مخراج کاری ، آموزش موم کاری (wax) ، آموزش مینا کاری ، ملیله سازی ، نقره سازی ، فروشندگی طلا و جواهر ، آموزش گوهر‌شناسی ، آبکاری طلا ، آموزش قلم زنی طلا ، آموزش طراحی دستی و کلاسیک طلا و جواهر ، آموزش نرم افزار Matrix  ، آموزش نرم افزار Z brush  ،  گوهر تراشی  ، آموزش ریخته ‌گری صنعتی و... برگزار می کند .


نیاز به مشاوره دارید؟ x

تهران ،فرشته، خیابان آقابزرگی، خیابان استانبول، کوچه عروس، بن بست پامچال، پلاک ۴

اینستاگرام طلافنون