دوره طراحی با زیبراش ( ZBrush )

طراحی با زیبراش

دوره طراحی با نرم افزار Zbrush یکی از دوره های آموزشی آموزشگاه طلاسازی طلا فنون می باشد . نرم افزار zbrush ، یک نرم افزار طراحی در فضای سه بعدی است که در صنایع مختلفی همچون مجسمه سازی دیجیتال ، طراحی کاراکتر ، طلا و جواهر ، محصولات و … از  آن استفاده می شود . این نرم افزار بسیار قدرتمند است .
با استفاده از نرم افزار زیبراش می توانید طرح ابتدایی طلا و جواهرات مورد نظر را ترسیم کرده و سپس مدل سه بعدی آن را بسازید.
در نرم افزار zbrush ساخت مدل ها بر اساس مدل سازی چند پهلو انجام می شود که به نظر کاربرد ساده ای دارد.  ویژگی مهم این نرم افزار این است که آماده سازی طرح سه بعدی به سرعت انجام می شود.
این نرم افزار ویژگی های منحصر به فرد زیادی دارد که باعث محبوبت آن در بین طراحان شده است .
ویژگی های منحصر به فرد این نرم افزار سرعت عمل بالا و قابلیت های فراوان ، جزئیات زیاد ،  فرمهای ارگانیک و حالت های فیگوراتیو  و همچنین انعطاف پذیری بالا در ارائه روش های مختلف برای ساخت احجام هستند .
در این روش کاربر آزادی عمل زیادی دارد .
در نرم افزار zbrush هم می توانیم به صورت جداگانه به طراحی طلا و جواهر بپردازیم و هم می تواند مکمل بسیار مناسبی در کنار نرم افزارهایی مانند راینو و نرم افزار Matrix محسوب شود.
یکی دیگر از دوره های کاربردی آموزگاه طلا فنون دوره ی فروشندگی طلا و جواهر است .

دوره طراحی طلا و جواهر با نرم افزار زیبراش

آموزشگاه طلا سازی طلا فنون برای طراحی طلا و جواهر دوره های آموزش نرم افزار زیبراش و آموزش نرم افزار Matrix  را برگزار می کند .
اولین موضوعی که در این دوره ها تدریس می شود آشنایی با روند کلی حجم سازی در این نرم افزار است  و بعد از آن هنرجویان با روند ایده پردازی طراحی جواهرات در نرم افزار آشنا می شوند .
در مراحل بعدی هنرجویان با پلاگین های پرکاربرد طلا و جواهر آشنا می شوند . موضوع بعدی که در این دوره تدریس می شود انتقال مدل از زیبراش به متریکس و بالعکس و همچنین معرفی کلی نرم افزارهای کمکی در این زمینه است .
در دوره ی آموزشی نرم افزار زیبراش نحوه ی وارد کردن سنگ ها در زیبراش و چیدمان آن  ها به هنرجویان آموزش داده می شود.
در طی این مراحل هنرجویان با استانداردها ، ابعاد و اندازه و تنظیم ضخامت ها در نرم افزار زیبراش آشنا می شوند .
در پایان این آموزش ها به بررسی روند طراحی چند مدل طلا و جواهر از قبل طراحی شده در نرم افزار زیبراش پرداخته می شود .
یکی دیگر از سر فصل هایی که در این دوره ها تدریس می شود ، آشنایی با روند ساخت فرم های ارگانیک و دینامیک است .
این دوره برای افرادی که قدرت تجسم قوی و خلاقیت بالایی دارند و علاقه به خلق احجام پیچیده یا فیگوراتیو به شکل سه بعدی هستند مناسب می باشد .
دوره ی آموزش نرم افزار زیبراش برای کسانی که از قبل با نرم افزار راینو یا متریکس آشنا هستند و در زمینه طراحی طلا و جواهر یا مدل سازی کار کرده اند ، بسیار کارآمد و مناسب است .
هنرجویانی که به تازگی وارد حرفه ی طراحی طلا و جواهر می شوند اما ذهنیت روشنی از طراحی طلا و جواهر و همچنین زمینه علاقه مندی خود دارند ، می توانند با شرکت در این دوره ها این نرم افزار را یاد بگیرند .
هنرجویانی که طراحی دستی طلا و جواهر انجام می دهند و قصد آشنایی با نرم افزار های طراحی طلا و جواهر را دارند شرکت در این دوره بسیاار مناسب است .

ویژگی های نرم افزار زیبراش

  • طراحی طلا و جواهرات با بالاترین رزولوشن
  • امکان ایجاد تصاویر 2.5 بعدی
  • دارای بهترین خروجی رندرینگ
  • امکان کار بر روی جزئیات بسیار ریز تصویر
  • وجود بیش از 40 میلیون سلول تصویری در هر طرح
یکی از ویژگی های خاص این نرم افزار پشتیبانی از پرینترهای سه بعدی است که باعث شده نرم افزار مدل سازی زد براش از اهمیت بالایی برخوردار شود و برای طراحی جواهرات و زیور آلات کاربرد بسیاری داشته باشد.
هنرجویانی که در دوره ی آموزشی نرم افزار zbrush شرکت می کنند می توانند پس از یادگیری و اتمام دوره وارد بازار کار شوند و به طراحی انواع مدل هایی که با فلزات قیمتی مثل طلا و نقره ساخته می شود و روی آن ها جواهرات و سنگ های قیمتی نصب می شود بپردازد .
برای خواندن دیگر مقالات ما از جمله  مخراج کاری ، ذوب کردن طلا ، آبکاری طلا ، قلم زنی طلا به قسمت مقالات مراجعه نمایید . 
برای ثبت نام در دوره آموزش نرم افزار Zbrush با شماره تلفن 22232392 تماس بگیرید .