کلاس انلاین طراحی با نرم افزار ماتریکس گروه هفتم
کلاس آنلاین طراحی با نرم افزار ماتریکس گروه هشتم
دوره آنلاین کارموزی طراحی با نرم افزار ماتریکس شعبه اقدسیه

مجموعه بزرگ آموزشی طلافنون ایران

مبتکر و پیشرو در صنعت آموزش طراحی و ساخت طلاو جواهرسازی کشور با 11 شعبه در سراسر کشور و بیش از ۴۴ سال سابقه فعالیت

نرم افزار Matrix | آموزش نرم افزار ماتریکس

نرم افزار Matrix | آموزش نرم افزار ماتریکس

نرم افزار Matrix

طراحی طلا و جواهر هنری است که از قدیم توسط استادان در ایران انجام می شد اکثر این طراحی ها از طریق مدل سازی دستی و سنتی تهیه می شد.
با پیشرفت تکنولوژی و نرم افزار های کامپیوتری تحولی بزرگ در دانش انسان ها و به خصوص در زمینه ی طراحی رخ داده است تا حدی که دیگر کم تر استاد کاری را می توان پیدا کرد که  با روش های قدیمی و دستی طراحی جواهرات زینتی را انجام دهد.
بسیاری از جواهرسازان حرفه ای توانسته اند خود را با شیوه  های جدید هماهنگ کرده و از طراحی تا اجرای جواهرات را با محاسبات دقیق توسط نرم افزارهای طراحی انجام دهند.
رایج ترین نرم افزارهای طراحی طلا و جواهر ، نرم افزارهای راینو Rhino ، ماتریکس matrix-، تی اس پی لاین -T-Splines ، 3dmax می باشند که این روزها بین علاقه مندان و دوست داران طراحی طلا و جواهر بسیار محبوب شده اند.
برای تهیه ی ابزار طلاسازی می توانید با شعبه ی مرکزی آموزشگاه طلافنون تماس بگیرید .
هر کدام از این نرم افزارها هم دارای ویژگی های خوب و هم دارای معایبی هستند .
در بین نرم افزار های طلا سازی نرم افزار ماتریکس Matrix بیشتر از نرم افزارهای دیگر مورد توجه هنرجویان و مربیان جواهرسازی ایرانی قرار گرفته است.
آموزشگاه طلا سازی طلا فنون در دوره های آموزشی خود به آموزش گوهر شناسی ، گوهر تراشی ، طراحی دستی و کلاسیک طلا و جواهر می پردازد .
برای اطلاعات بیشتر در مورد طلای سفید ، ریخته گری طلاوجواهر ، عیار طلا ، گوهر شناسی ، گوهر تراشی ، قلم زنی طلا ، نقره سازی به قسمت مقالات مراجعه نمایید

دوره آموزشی نرم افزار ماتریکس

نرم‌افزار Matrix برای ساخت مدل‌ های بسیار واقع‌گرایانه از جواهرات ساخته شده است.
Matrix یکی از نرم افزار ها و ابزار های موردعلاقه‌ی طراح های طلا و جواهر تبدیل شده و به دلیل نقاط قوتی که دارد مشهور شده است.
برای اطلاع از کسب و کار طلا و جواهر سازی و فروشندگی طلا و جواهر به قسمت مقالات مراجعه نمایید .

این نرم افزار توسط گروهی از متخصصان CAD طراحی شده است . 
این نرم‌افزار مجهز به آرشیوی از سنگ‌های قیمتی و انواع جواهرات و شکل ‌ها است که می‌توان موارد جدیدی را نیز به آن ها افزود .
نرم افزار ماتریکس دارای ویژگی ها و قابلیت های فراوانی است ، به همین دلیل یادگیری آن در مقایسه با سایر نرم افزار های مدل‌سازی جواهرات زمان بیشتری لازم دارد .
در این نرم‌افزار می‌توانید طراحی را از صفر آغاز کنید . به همین دلیل برای ساخت جواهرات سفارشی بسیار مناسب است و  جواهر نهایی آن کاملاً منحصر به ‌فرد و خاص است . 
با توجه به اینکه هنرجویان زیادی هستند که علاقمند به یادگیری این نرم افزار هستند آموزشگاه طلا سازی طلا فنون دوره های آموزش نرم افزار ماتریکس را برگزار میکند . برای اطلاع از شرایط و جزییات این دوره ها با ما تماس بگیرید .
یک طلاساز باید بتواند عیار طلا را تشخیص دهد و روش های تشخیص طلای اصل از بدل را بداند و انواع رنگ طلا را بشناسد .

این نرم افزار یک نرم افزار بسیار کاربردی در زمینه طراحی طلا و جواهرات است که در واقع می توان گفت این نرم افزار تکمیل شده ی نرم افزارهای راینو Rhino بوده و ازنظر کاربرد و امکانات طراحی از نرم افزارهای راینو Rhino بسیار پیشرفته تر است.
به نرم افزار ماتریکس Matrix علاوه بر استفاده از تمام امکانات و کدهای دستوری Rhino دارای ابزارهای ویژه و تخصصی دیگری نیز می باشد .
برای تهیه ی ابزار طلاسازی با تلفن های ما تماس بگیرید .
برای عکاسی از طلا و جواهرات کارگاه طلاسازی خود حتما مقاله ی آموزش عکاسی از طلا و جواهر را مطالعه نمایید .

ویژگی های نرم افزار ماتریکس

نرم افزار ماتریکس قابلیت طراحی انواع قطعات ظریف با جزییات دقیق را دارد و از عهده ی طراحی های پیچیده هم بر بر می آید.
در این نرم افزار طرح هایی از جواهرات ، فرم های انگشتر و زنجیرهای کار شده به صورت آماده و با امکان ویرایش وجود دارد که کاربر می تواند از آن ها بعنوان پایه کار استفاده کند و با تغییر سایز و پوسته به طرح مورد نظر خود برسد.
در طراحی با نرم افزار ماتریکس امکان چیدمان قطعات سنگ روی انگشتر و سطوح دیگر وجود دارد.
یکی از ویژگی های مهم این نرم افزار نوار ابزار پیشرفته ی آن می باشد . نوار ابزار کارآمد ماتریکس بهترین امکانات را برای کاربر در طراحی جواهرات در نظر گرفته است به گونه ای که کار با نرم افزار برای همه افراد به سادگی امکان پذیر است.
در ماتریکس دستورات ترکیبی ساده ای مانند گرفتن Isocurve هایی به صورت زاویه دار از روی سطوح معمولی به سادگی میسر شده و History قوی تر برای دستورات اختصاصی برای طراحی جواهرات ایجاد شده است.
برخی دیگر از ویژگی ها و قابلیت های نرم افزار طراحی جواهرات ماتریکس عبارت است از امکان ویرایش مختصر ، ابزارهای انتخاب و تغییر سایز انگشتر، چک کردن کیفیت ساخت پوسته ها، تخمین وزن، چیدمان قطعات و انواع سنگ ها روی سطوح و یا در زوایای مختلف .
نرم افزار Matrix مجهز به سیستمی برای چیدمان برلیان روی جواهرات پایه ای به صورت اتوماتیک است و ابزارهای بخش Art بیشتر برای طراحی بافت ها و نقش برجسته ها کاربرد دارد.
همچنین می توانید طرح های کارکرده خود را در فضایی به نام Job Bag ذخیره کنید و در روزهای آینده به ادامه ی طراحی آن ها بپردازید و آن ها را تکمیل کنید .
برای خواندن مقالات مخراج کاری ، ذوب کردن طلا ، آبکاری طلا ، قلم زنی طلا به قسمت مقالات مراجعه نمایید .