دوره های آموزش طلا سازی در کرج فرصت فراگیری انواع روش های ساخت طلا و جواهرات را برای علاقه مندان به این حوزه فراهم می نماید.آموزشگاه طلافنون با برگذاری دوره های حرفه ای و تخصصی در کرج در زمینه آموزش طلا سازی مسیر پیشرفت و کسب موفقیت را برای کسانی که می خواهند در این حوزه به کسب درآمد بالایی برسند هموار نموده است. 

افرادی که از خلاقیت بالایی برخوردارند و ایده های جذابی در ذهن خود دارند، به واسطه این دوره های آموزشی طراحی جواهرات می توانند از ابتکارات خود در زمینه طلا و جواهرات بهره مند شوند. 

به منظور ورود به بازار طلا و جواهرات و کسب درآمد عالی لازم است در دوره های آموزشی طراحی زیورآلات شرکت نمایید تا بتوانید به موفقیت دست یابید. آموزش طلا سازی شامل مراحل اولیه از ذوب کردن ، نورد کردن و طی کردن تمام مراحل تا پرداخت و آبکاری می باشد.

در صورتی که شما نیز جزو افرادی هستید که قصد کسب مهارت و درآمد عالی را در حوزه طلا و جواهر سازی دارید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

مزایای آموزش طلا و جواهرسازی در کرج

مزایای آموزش طلا و جواهر سازی در کرج- طلافنون

گذراندن کلاس های آموزش طلا و جواهر سازی مزایای بیشماری دارد که به برخی از آن ها اشاره می نماییم:

  • هنرجو با فراگیری این رشته در اصل چندین رشته هنری مثل نازک کاری ، طلا سازی ، ملیله سازی مینا و… را یکجا آموزش می بیند. 
  • به دلیل بکر ، پرکاربرد و گسترده بودن این رشته به راحتی می تواند طیف مخاطب خاص خود را داشته باشد.
  • به راحتی می تواند بازار هدف را کشف و به سرعت مشغول به فعالیت شود.
  • می توان طرح های ترسیمی خود از جواهرات را با شرکت در نمایشگاه های بین المللی هنری و تجاری معرفی نمود.

ابزارآلات طلا و جواهرسازی

ابزار و لوازم این رشته هنری نیاز به فضای کوچک دارد و بسیار در دسترس می باشد. بسته به سبک کاری و میزان تخصص و مهارت هنرجو ابزارها متفاوت هستند. 

دم باریک طلاسازی                             چفت گیره                      سوهان نیم گرد


کمان اره طلاسازی                              دم پهن                          سوهانچه کیفی


سوهان طلا سازی                               تیغ اره                         سر مته سرگرد


تخته نسوز                                       فرچه نت                       عینک محافظ


گاز فندک                                      سواله جم کن                      کیف ابزار


   پنس                                           قیچی                             پیش بند


فندک جوشکاری                         پوست زبر و نرم                    تخته پیش کار

مزایای شغل طلاسازی

  1. شغل طلا سازی یک هنر ارزشمند می باشد که محصولات تولید شده در آن نیز صنایع دستی به شمار می روند.
  2. شغل طلا سازی علاوه بر اینکه فرصتی برای کسب درآمد می باشد ، یک فعالیت سرگرم کننده و لذت بخش هنری به شمار می رود و فرد هنرمند می تواندحاصل ذوق و استعداد خود را در قالب یک اثر هنری بسیار جذاب و زیبا ارائه دهد.
  3. شغل طلا سازی یک راهکار عالی برای فعال نگه داشتن ذهن می باشد ؛ زیرا در این رشته هنری همواره باید از خلاقیت خودتان برای ایجاد جواهرات بسیار زیبا و چشم نواز استفاده کنید.

ویژگی های دوره های آموزش طلا و جواهر سازی در شهر کرج

مشخصات دوره های آموزش طلا و جواهر سازی در کرج- طلافنون

  • در دوره های آموزشی طراحی و ساخت طلا و جواهرات و انواع زیورآلات، هنرجو تحت نظر اساتید حرفه ای، دارای تخصص و صاحب نام آموزش می بیند. 
  • پس از فراگیری دوره های آموزشی جواهرات، در داخل و یا خارج از کشور می توان به صورت حرفه ای و تخصصی مشغول به کار شد و کسب درآمد نمود. 
  • بعد از به پایان رساندن مراحل و دوره ها، مدرک معتبر بین المللی از آموزشگاه دریافت می شود که قابل ترجمه شدن است.


کارگاه های طلا سازی آموزشگاه طلافنون درشهر کرج

آموزش طراحی دستی طلا و جواهرات با مداد در شهر کرج

از جمله جذاب ترین و پرکاربردترین رشته های طلا سازی، آموزش طراحی دستی با مداد است. در این روش ابتدا طرح ها و ایده های ذهنی بر روی کاغذ ترسیم می شود و پس از طی شدن مراحل پولیش و پرداخت کاری، ساخت زیورآلات مد نظر آغاز می شود. 

آموزش مخراج کاری طلا و جواهر در شهرکرج

یکی از مراحل مهم در فرآیند ساخت طلا و جواهرات، مخراج کاری است که به دقت بسیاری نیاز دارد. نحوه سوار کردن سنگ ها بر روی پایه طلا و یا جواهر به طوری که به سنگ و پایه آسیبی وارد نشود را مخراج کاری می نامند. آموزش مخراج کاری کاربرد فراوانی در صنعت طلا و جواهرسازی دارد. 

آموزش مینا کاری و قلم زنی در شهرکرج

در هنر مینا کاری با استفاده از قلم، طرح های زیبایی را بر روی ظروف مسی و زیورآلات نقره و طلا ایجاد می نمایند. مراحل میناکاری باید با دقت و اصول پیش رود تا بتواند تاثیر گذار باشد. با آموزش مینا کاری روی طلا و نقره می توان طرح های زیبایی ایجاد و آن ها را تبدیل به یک اثر هنری نمود.

آموزش قلم زنی طلا به تزیین و نقش اندازی بر روی طلا و جواهرات اشاره دارد. در واقع قلم زنی و حکاکی بر روی طلا و جواهرات، باعث خاص تر شدن این فلزات می گردد. 

آموزش گوهرشناسی در شهر کرج

آموزش گوهرشناسی در راستای شناخت انواع سنگ های قیمتی و گوهرهای رنگی می باشد که با پیشرفت علم و تکنواوژی تبدیل به یک ضرورت در طلا و جواهرسازی شده است. 

دوره گوهرشناسی انواع سنگ های قیمتی از دستاوردهای جدید بشری است که سبب شناسایی گوهرها ، درجه و رتبه بندی و ارزش گذاری سنگ ها می گردد. 

در آخر

در صورتی که قصد دارید در زمینه طلا و جواهرات، به طور حرفه ای آموزش ببینید، فعالیت نمایید و کسب درآمد عالی را تجربه کنید، بهتر است گام اول را درست بردارید و در آموزشگاه معتبر با اساتید مجرب و شیوه آموزشی با روش ها و متدهای به روز را تجربه نمایید. 

شما در این موسسات می توانید تمامی آموزش لازم جهت حرفه ای شدن را یاد بگیرید و از این اطلاعات در کسب و کار آینده خود استفاده نمایید.نیاز به مشاوره دارید؟ x

تهران ،فرشته، خیابان آقابزرگی، خیابان استانبول، کوچه عروس، بن بست پامچال، پلاک ۴

اینستاگرام طلافنون