کسب و کار طلا و جواهر سازی

کسب و کار طلا و جواهر سازی

معمولا کسانی که دوره های طلا سازی را می گذرانند ، بعد از گذراندن این دوره ها می توانند به کسب و کار در این زمینه بپردازند و به شغل طلا  و جواهر سازی ادامه دهند .
طلا و جواهر سازی همواره در همه ی زمان ها بازار گرمی داشته است . وارد شدن به این راه نیازمند علاقه و پشتکار است . 
راه اندازی کسب و کاردر زمینه ی طلا سازی نیاز به سرمایه ی آنچنانی مانند مشاغل دیگر ندارد .
برای شروع این کار حتما باید دوره هایی را گذراند . حدود 20 دوره ی مختلف در این زمینه وجود دارد . این دوره ها شامل رشته‌هایی مثل مخراج کاری طلا ، موم کاری (wax  ) ، ذوب کردن طلا ، مینا کاری طلا ، ملیله سازی ، نقره سازی ، فروشندگی طلا و جواهر ، آموزش گوهر‌شناسی ، آبکاری طلا ، قلم زنی طلا ، طراحی دستی طلا ، نرم افزار Matrix  ، نرم افزار Zbrush  ،  گوهر تراشی  ، ریخته ‌گری ، بسته‌بندی و عكاسی از طلا و جواهر و ... می شود .
رشته ای از طلا سازی با عنوان طراح جواهرات وجود دارد که می تواند شما را قادر سازد تا استعداد خلاقیت و مهارت های تجاری خود را با مهارت های دستی خود ترکیب کنید.
طراحان جواهرات با استفاده از جمله طلا، نقره و سنگ های قیمتی، جواهرات مختلفی را طراحی می کنند.
شما می توانید هم برای تولید انبوه، هم برای تعداد کم و هم به صورت سفارش داده شده توسط مشتری، طلا و جواهرات را طراحی کنید. اگر طراحی طلا و جواهرات را  برای شرکت انجام دهید ، طرح های شما توسط سایر کارکنان ساخته می شوند.
شما بعد از گذراندن دوره ی طراحی دستی طلا و جواهر می توانید به شرکت هایی که فعالیت طراحی طلا و جواهرات را انجام می دهند مراجعه کنید و طرح های خود را به آنها نشان دهید تا برای استخدام کردن شما تصمیم بگیرند . قطعا در مدت زمان اندکی می توانید همه ی هزینه ای که برای آموزش خود پرداخت کرده اید را با چند ماه کار کردن بدست آورید . 
برای یادگیری طراحی طلا و جواهرات می توانید در دوره های آموزش طلا سازی طلا فنون ثبت نام و شرکت کنید .
روشی که در بالا ذکر شد ، روش سنتی طراحی طلا و جواهر است  اما روش دیگری نیز وجود دارد که هم یادگیری آن زمان کم تری لازم دارد هم هزینه ی کم تری ، و هم بسیار راحت تر است .
روش جدید طراحی با نرم افزار ماتریکس و نرم افزار Zbrush  است .
این روش بر خلاف روش سنتی که اشباع شده ، هنوز اشباع نشده است و جای کار دارد .
مهم ترین گرايشي كه از طريق آن مي‌توان به اين حرفه وارد شد و خيلي سريع آن را ياد گرفت طراحي صنعتي است.

راه اندازی کارگاه طلا و جواهر سازی

در روش سنتي طلا و جواهر سازي فرد بايد ابتدا طلا و جواهرسازي دستی را ياد بگيرد ، سپس تعدادي ابزار و مواد اوليه تهيه كند و كارهايي را كه سفارش میگیرد بسازد و تحويل مشتری دهد. سرمايه اوليه‌اي كه این كار نياز دارد برابر۴۰ تا۵۰ ميليون تومان است. 

 
اما شروع کردن اين كار با روش و شیوه ی جدید نیازی به این سرمایه ندارد . برای این کار فقط بايد يك كامپيوتر داشته‌ باشد و در كلاس‌هاي طراحي طلا و جواهر با نرم افزار های  Matrix و نرم افزار ZBrush  شركت كند. هزينه اين كلاس‌ها بسیار کم تر از هرینه ی راه اندازی کارگاه طلا سازی است . برای اطلاع از هزینه ی دوره های آموزشی نرم افزار ها و مشاوره ی رایگان با شماره تلفن های مندرج در سایت تماس بگیرید . 
 با گذراندن اين دوره ها ، مي‌توانید وارد بازار كار طراحی طلا و جواهرات شوید ؛ هم می توانید براي يك شركت كار كنید و هم می توانید اين كار را در خانه شروع كنید . مي‌توانید در منزل طراحي طلا را انجام دهید و سپس فايل سه ‌‌بعدي آن را به فروش برسانید . اين کار ، با كم تر از۱۰‌ ميليون تومان قابل انجام است. شركت‌هاي بزرگ از طريق پرينتر‌هاي سه‌بعدي اين فايل را پرينت می گیرند و محصول نهايي را به فروش مي ‌رسانند.

آخرین مقالات
نیاز به مشاوره دارید؟ x

تهران ،فرشته، خیابان آقابزرگی، خیابان استانبول، کوچه عروس، بن بست پامچال، پلاک ۴

اینستاگرام طلافنون