کلاس انلاین طراحی با نرم افزار ماتریکس گروه ششم
کلاس آنلاین طراحی با نرم افزار ماتریکس گروه پنجم
دوره آنلاین کارموزی طراحی با نرم افزار ماتریکس شعبه اقدسیه

مجموعه بزرگ آموزشی طلافنون ایران

مبتکر و پیشرو در صنعت آموزش طراحی و ساخت طلاو جواهرسازی کشور با 11 شعبه در سراسر کشور و بیش از ۴۴ سال سابقه فعالیت

انواع مروارید

انواع مروارید
انواع مروارید 
شاید دوست داشتنی ترین سنگهای قیمتی در همه زمان ها در طیف گسترده ای از رنگ ها ، مروارید ها باشند. آشنا ترین رنگ های آنها ، سفید و کرم (قهوه ای مایل به زرد روشن) است. سیاه ، خاکستری و نقره ای نیز رایج است ، اما رنگ مروارید به هر  طیف رنگی ممکن است دیده شود. برخی از مرواریدها ، پدیده رنگین کمانی را نشان می دهند که به عنوان orient شناخته می شود.


 
مرواریدهای پرورشی برای گردنبند ، دستبند ، گوشواره ، انگشتر و آویز استفاده می شوند. مرواریدهای بزرگتر با اشکال غیرمعمول محبوب طراحان جواهرات خلاق هستند.

تفاوت مرواریدهای طبیعی و مرواریدهای پرورشی

مرواریدهای طبیعی
مرواریدهای طبیعی در بدن بعضی نرم تنان خاص ، معمولاً به دلیل ورود یک ماده  تحریک کننده میکروسکوپی ساخته میشوند  و معمولا کمک انسانی درتشکیل  آن وجود ندارد .

مرواریدهای پرورشی
رشد مرواریدهای پرورشی نیاز به مداخله و مراقبت انسان دارد. امروزه بیشتر نرم تنان مورد استفاده در فرآیند کشت به طور خاص برای این منظور پرورش داده می شوند ، اگرچه برخی از نرم تنان وحشی هنوز جمع آوری میشوند  و مورد استفاده قرار می گیرند.


 
یک تکنسین ماهر در بافت بدن نرم تنان یک مهره  یا یک جسم خارجی وارد میکند . مانتل بدن نرم تن   در صورت استفاده از مهره باعث میشود  بافت گوشته رشد کرده و کیسه ای در اطراف آن تشکیل می دهد  تا در نهایت مروارید کشت شده ایجاد شود.


 
انواع مروارید
چهار نوع اصلی مروارید پرورش یافته وجود دارد:
 
مرواریدهای پرورشی آکویا
Akoya Cultured Pearls
مرواریدهای پرورشی آکویا آشنا ترین نوع مروارید کشت شده با آب شور برای اکثر مردم ایالات متحده آمریکا و سایر بازارهای غربی است. بسیاری از مشتریان از آکویای سفید یا کرم رنگ به عنوان مروارید کلاسیک مورد استفاده برای جواهرات ، به خصوص گردنبندهای تک رشته استفاده میکنند . ژاپن و چین هر دو مروارید akoya تولید می کنند.

مرواریدهای پرورشی دریای جنوب
South Sea Cultured Pearls
استرالیا ، اندونزی و فیلیپین منابع اصلی این مرواریدهای کشت شده با آب شور هستند. مرواریدهای پرورش یافته دریای جنوبی بسته به نوع صدف می توانند از سفید تا نقره ای یا طلایی باشند. اندازه بزرگ و علفهای ضخیم آنها ، به دلیل یک دوره رشد طولانی ، به علاوه شرایط سخت رشد  آنها از عوامل موثر در ارزش آنها هستند.
 
مرواریدهای پرورشی تاهیتی
Tahitian Cultured Pearls
در درجه اول در اطراف جزایر پلی نزی فرانسه کشت می شود (معروف ترین آنها تاهیتی است). این مرواریدهای پرورش یافته آب شور که گاهی اوقات مرواریدهای سیاه نیز نامیده می شوند ، طیف رنگی گسترده ای دارند. ممکن است خاکستری ، سیاه یا قهوه ای باشند و رنگ آبی ، سبز ، بنفش یا صورتی داشته باشند.


 
مرواریدهای پرورشی آب شیرین
Freshwater Cultured Pearls
مرواریدهای آب شیرین متداول ترین مرواریدها هستند و یکی از محبوب ترین انواع مروارید در بین خریداران و طراحان جواهرات هستند. این به دلیل طیف قابل توجهی از اندازه ها ، شکل ها و رنگ ها ، به علاوه در دسترس بودن تجاری آنها در قیمت های پایین تر است. آنها معمولاً در دریاچه ها و برکه های آب شیرین کشت می شوند ، اغلب مرواریدهای زیادی در یک صدف پرورش می یابند. چین منبع اصلی تولید مرواریدهای آب شیرین است.