کلاس انلاین طراحی با نرم افزار ماتریکس گروه ششم
کلاس آنلاین طراحی با نرم افزار ماتریکس گروه پنجم
دوره آنلاین کارموزی طراحی با نرم افزار ماتریکس شعبه اقدسیه

مجموعه بزرگ آموزشی طلافنون ایران

مبتکر و پیشرو در صنعت آموزش طراحی و ساخت طلاو جواهرسازی کشور با 11 شعبه در سراسر کشور و بیش از ۴۴ سال سابقه فعالیت

طراحی دستی طلا و جواهر به روش راندو

طراحی دستی طلا و جواهر به روش راندو

طراحی دستی طلا و جواهر به روش راندو

در دوره  طراحی دستی طلا و جواهر به روش راندو هنرجویان با طراحی انواع زیور آلات از صفر تا صد یعنی از مرحله ی ایده ی اولیه تا نمای پرسپکتیو آشنا می شوند و تمامی مراحل به آن ها آموزش داده می شود .
راندو یا رندرینگ در حقیقت به معنی آماده سازی و تنظیم طرح و نقش به شکلی است که بتواند با مخاطب ارتباطی صحیح برقرار کند . با اضافه شدن سایه روشن ، رنگ و بافت به طرح و دیده شدن طرح به شکل دو بعدی و نیز سه بعدی ، شکلی حقیقی برای مخاطب نمایش داده می می شود تا با اطمینان از کیفیت محصول ، فرایند ساخت و ارائه به مشتری و بازار صورت گیرد .
در حال حاضر که رندرهای کامپیوتری به فراوانی دیده می شوند و مانند عکسی از محصول پیش از ساخت می باشند ، رندرهای دستی نیز همچنان از نظر ارزش هنری ، کیفیت و جذابیت منحصر به فردی دارند .
برای اطلاعات بیشتر در مورد طلای سفید ، ریخته گری طلاوجواهر ، عیار طلا ، گوهر شناسی ، گوهر تراشی ، قلم زنی طلا ، نقره سازی به قسمت مقالات مراجعه نمایید

شما در دوره های طراحی طلا و جواهرات به صورت دستی مهارت پیاده سازی ایده های خود را در کم ترین زمان بر روی کاغذ می آموزید .
بعد از آن می توانید روی ایده ی اولیه ی خود ، کار کنید .
طراحی جوواهرات با دست بسیار لذت بخش و آرامش بخش است .
برای یک هنرجو فقط این که دست به قلم باشد کافی نیست ،  مهم ترین مسئله برای شرکت در این کلاس ها و دوره ها علاقه ی شخص و صبر و حوصله او است .
با یادگیری این مهارت می توانید طراحی راندو شده خود را برای ارائه به مشتری ، گالری ، دوستان و آشنایان خود آماده کنید و کسب و کار مناسبی را برای خود راه اندازی کنید .
برای کار کردن در این زمینه شما باید یک طراح و ایده پرداز طلا و جواهر باشید نه یک نقاش و یا یک کپی کار با استعداد !
چون قرار است ایده های جدید پیاده سازی کنید نه ایده های تکراری و دیگران را .
در پایان آموزش دوره ها هنرجویان باید یک کالکشن رنگی یا به دلخواه با هر سبکی به سلیقه ی خودشان از نمونه کارهایشان که شامل قطعه های مختلف زیورآلات است را راندو کنند  و در پایان دوره به مربی خود ارائه دهند و یک مجموعه زیبای رنگی از زیورآلات خودشان برای ارائه به گالری یا مشتری به عنوان رزومه داشته باشند .
امروزه برخلاف گذشته دیگر طراحی طلا ها را به صورت دستی انجام نمی دهند و بیشتر طراحی ها توسط نرم افزار Matrix ، نرم افزار طلاسازی راینو و نرم افزار Zbrush انجام می شود .

سرفصل های طراحی دستی طلا و جواهر به روش راندو

  • مبانی هنرهای تجسمی ( آشنایی با انواع خطوط و شکل های هندسی )
  • خلاقیت و چگونه ساختن شکل و فرم های جدید
  • رنگ و سایه زدن سیاه سفید و رنگی با تکنیک های مختلف
  • ایده پردازی انواع زیورآلات (گردنبند ، گوشواره ، دستبند ، انگشتر و…. )
  • رنگ آمیزی سنگ ها و کاربرد آن ها در زیور آلات

هدف از طراحی دستی طلا و جواهر به روش راندو

فرایند ساخت و مواد مصرفی در تهیه زیورآلات ، هزینه های زیادی دارد . راندو های دستی کمک فراوانی هم به سازندگان و هم به سفارش دهندگان و مشتری ها جهت انتخاب فرایند ساخت و مواد مصرفی می کنند تا صرفه جویی در زمان و سرمایه انجام شود .
در پایان این دوره ها از هنرجو ها انتظار می رود مواردی از جمله نمایش صحیح و درست از طرح جهت آسانی و سریع تر شدن روند ساخت زیورآلات ، جذب مشتري ها در زمینه زیورآلات با ایده ها و سلیقه های متفاوت ، توانایی انجام کار با انواع ابزارهای راندو دستی را یاد گرفته باشد .
برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام در دوره ی طراحی دستی طلا و جواهر به روش راندو می توانید با شماره تلفن های آموزشگاه طلا سازی طلا فنون تماس بگیرید و جهت ثبت نام اقدام فرمایید .
برای اطلاع از کسب و کار طلا و جواهر سازی و فروشندگی طلا و جواهر به قسمت مقالات مراجعه نمایید .
برای عکاسی از طلا و جواهرات کارگاه طلاسازی خود حتما مقاله ی آموزش عکاسی از طلا و جواهر را مطالعه نمایید .
یک طلاساز باید بتواند عیار طلا را تشخیص دهد و روش های تشخیص طلای اصل از بدل را بداند و انواع رنگ طلا را بشناسد .
برای راه اندازی کارگاه طلاسازی و خرید ابزار طلاسازی و کوره ذوب طلا با شعبه مرکزی آموزشگاه طلاسازی طلافنون تماس بگیرید .