دوره عکاسی از طلا و جواهر

عکاسی از طلا و جواهر

عکس گرفتن از طلا و جواهرات دردسر های خودش را دارد . این محصوولات به دلیل کوچک بودن اندازه و براق بودن آماده کردن آن ها برای عکاسی کمی دشوار است .
با کمی دقت و رعایت یک سری نکات که در این مقاله به آن ها می پردازیم می توان عکس های خوب و قابل قبولی از طلا و جواهرات گرفت .
یکی از اشتباهات کسانی که عکاسی می کنند این است که از طلا و جواهرات کثیف و لکه دار عکس می گیرند . در هنگام عکس گرفتن اگر جواهرات را با دست لمس می کنید ، حتما آن ها را با دستمال تمیز کنید و حتی اگر می توانید برای جا به جایی آن ها از دستکش استفاده کنید .
برای اطلاع از کسب و کار طلا و جواهر سازی و فروشندگی طلا و جواهر به قسمت مقالات مراجعه نمایید .
با ثبات بودن در عکاسی یکی از شرایطی است که همواره باید رعایت کنید . یک تغییر کوچک در عکاسی می تواند نتیجه ی کار شما را به کلی عوض کند .
یکی دیگر از استباهاتی که عکاسان  انجام می دهند استفاده از پس زمینه های شلوغ و پیچیده است . آن ها تصور می کنند که استفاده از پس زمینه ی سفید و ساده کسل کننده است .
سعی کنید عناصری که باعث حواس پرتی مشتری  وبیننده می شود در پس زمینه ی عکستان به کار نبرید .
بسیاری از سایت ها و فروشگاه های بزرگ و معروف از پس زمینه های سفید و حتی بی رنگ استفاده می کنند .
تجربه ثابت کرده استفاده از پس زمینه ی سفید یا خاکستری کم رنگ توجه مخاطب را بیشتر به خود جلب می کند .
پس زمینه ی مشکی هم طرفداران زیادی در عکاسی از طلا و جواهرات دارد .
ایجاد پس زمینه ی سفید بسیار راحت و کم هزینه است . برای این کار می توانید از کاغذ یا میز نور عکاسی استفاده کنید .
با یادگیری عکاسی از جواهرات می توانید پس از گذراندن دوره های آموزش طلا سازی به عکاسی از نمونه کار های خود و معرفی آن ها به دیگران شوید .
اشتباه رایج دیگر استفاده از پایه یا نگهدارنده است . استفاده از پایه یا نگهدارنده باعث پرت شدن حواس مخاطب می شود .
البته در برخی شرایط خاص ، استفاده از نگه‌دارنده‌ ها ، مدل‌ها و محل‌های ویژه برای عکاسی از محصولات مناسب  است .
این‌ عکس‌ها ، ژورنالی هستند که معمولا برای برندسازی مورد استفاده قرار می‌گیرند نه برای قرار گرفتن در صفحه‌ی فروش محصولات.
تا جایی که می توانید از نگه‌ دارنده‌های بسیار کوچک و ساده استفاده کنید که در صورت لزوم بتوانید آن ها را با نرم‌افزار های ویرایش عکس پاک کنید .
در هنگام عکاسی اگر انعکاس تصویر خود عکاس یا هر چیز دیگری روی محصول مورد نظر افتاده باشد ، آن را بر طرف کنید . چون مشتری شاید تصور کند که ایرادی در این جواهر وجود دارد.
نکته ی دیگر که باید رعایت کنید وجود سنگ‌ها و فلزهای براق است که باعث می شود ، عکاسی از جواهرات از نظر فنی چالش برانگیز باشد.
برای کم کردن انعکاس‌ ها در عکاسی از فلزات براق ، می توانید نورپردازی از زاویه‌ی بالا را بیشتر کنید. استفاده از این نوع نورپردازی می‌تواند انعکاس‌ها را به حداقل برساند .
برای انجام این کار محصول را روی یک سطح سخت مانند میز قرار داده و دو منبع نور بزرگ را در دو طرف آن بگذارید . نورها را با استفاده از چتر نرم کنید .
سپس یک برگه کاغذ سفید و بی‌خط را پشت و زیر محصول قرار داده و آن را تا زیر لنز دوربین امتداد دهید.
عکاسی از طلا

برای اطلاعات بیشتر در مورد طلای سفید ، ریخته گری طلاوجواهر ، عیار طلا ، گوهر شناسی ، گوهر تراشی ، قلم زنی طلا ، نقره سازی به قسمت مقالات مراجعه نمایید
با این کار ، انعکاس‌های پیش‌زمینه از بین رفته و نور بیشتری به خود محصول می‌رسد. 
تنظیمات صحیح باعث می‌شود که نقاط خیلی درخشان در تصاویر محصولات نداشته باشیم.
امروزه برخلاف گذشته دیگر طراحی طلا ها را به صورت دستی انجام نمی دهند و بیشتر طراحی ها توسط نرم افزار Matrix ، نرم افزار طلاسازی راینو و نرم افزار Zbrush انجام می شود .
برای عکاسی از جواهرات حتما از سه پایه برای دوربین استفاده کنید . استفاده نکردن از پایه باعث لرزش دست و تار شدن عکس ها می شود .
سعی کنید از دیافراگم پایین استفاده نکنید چون این کار باعث می‌ شود که فقط روی بخش کوچکی از محصول Focus شود.
از طرف دیگر، استفاده از دیافراگم بالا و Focus کامل باعث به وجود آمدن عکس‌های واضحی می‌شود که مشتری‌ها به آن ها اطمینان خواهند کرد.
 مشتری ها می خواهند همه ی جزئیات را ببینند. سعی کنید از دیافراگم f/11 یا بالاتر استفاده و مقدار ISO را تا جای ممکن کم کنید ( بهتر است ISO روی 100 باشد. )
اطمینان داشته باشید که تنظیمات وایت بالانس دوربین درست باشد تا رنگ جواهرات در عکس تغییر نکند.
سعی کنید از هر محصول چند عکس از زوایای مختلف تهیه کنید . ممکن است مشتری بخواهد از زاویه‌ی بالا هم محصول را ببیند.
با نشان دادن چند عکس از یک محصول در زوایای مختلف مشتری را به دنیای واقعیت نزدیک تر می کنید و می تواند با قدرت بیشتری تصمیم گیری کند .
یک طلاساز باید بتواند عیار طلا را تشخیص دهد و روش های تشخیص طلای اصل از بدل را بداند و انواع رنگ طلا را بشناسد .
ویرایش عکس های شما باید حرفه ای باشد . استفاده نامناسب و نا به جا از فتوشاپ و دیگر نرم افزار های ویرایش می‌تواند به فروش محصول شما آسیب بزند. اگر در ویرایش عکس حرفه ای نیستید ، می توانید از فرد دیگری کمک بگیرید .
برای برش زدن، مرتب کردن و حاشیه‌گذاری عکس‌ها یک الگوی ثابت داشته باشید و از آن پیروی کنید . همانطور که گفتیم ثبات بسیار اهمیت دارد.
نیاز به مشاوره دارید؟ x

تهران ،فرشته، خیابان آقابزرگی، خیابان استانبول، کوچه عروس، بن بست پامچال، پلاک ۴

اینستاگرام طلافنون